Formularz wniosku ESTA do USA

Znajdź wszystkie informacje i przydatne wskazówki dotyczące wniosku o wizę turystyczną ESTA do USA oraz procedury, którą należy zastosować w przypadku tej formalności administracyjnej i jej formularza online.

Złóż wniosek o ESTA!

Szybkie uzyskanie zezwolenia ESTA na podróż do USA

Odkryj nasze przewodniki i praktyczne porady dotyczące uzyskania elektronicznego zezwolenia na podróż ESTA w celu podróży do Stanów Zjednoczonych.

System ESTA Dowiedz się więcej o systemie ESTA i jak korzystać z tego zniesienia wiz do USA.
Paszport i ESTA Paszport jest niezbędny do podróży do Stanów Zjednoczonych i uzyskania zezwolenia ESTA. Dowiedz się więcej o jego warunkach i funkcjach.
Kraje członkowskie ESTA Sprawdź, czy kwalifikujesz się do zniesienia wiz ESTA do USA, dowiadując się, które narodowości są akceptowane.
Szczegółowa procedura Dowiedz się więcej o procedurze składania wniosku ESTA w 100% online i zapoznaj się z przewodnikiem po formularzu do wypełnienia.
Ważność ESTA Zezwolenie ESTA jest ważne przez dwa lata. Dowiedz się, na jakich warunkach i na jakie podróże.
Jak długo to trwa? Dowiedz się, ile czasu zajmuje uzyskanie autoryzacji ESTA, pilnych wniosków i naszych porad, jak złożyć wniosek na czas.
Uzyskaj ESTA online już teraz

Dostawcy usług online umożliwiają złożenie wniosku o ESTA online w ciągu zaledwie kilku minut, z formularzem w języku francuskim i pomocą w razie jakichkolwiek problemów. Następnie otrzymasz zezwolenie w ciągu maksymalnie 72 godzin.

Złóż wniosek o ESTA! Dowiedz się więcej

Wszyscy podróżni chcący odwiedzić USA nie są już zobowiązani do ubiegania się o wizę i mogą, pod pewnymi warunkami, ubiegać się o wizę turystyczną ESTA lub elektroniczną wizę tranzytową. W tej sekcji dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tej uproszczonej procedurze uzyskania prawa do pobytu w Stanach Zjednoczonych, a także wielu przydatnych wskazówek, które pomogą Ci uzyskać ten dokument szybko i łatwo, bezpośrednio przez Internet.

Formularz ESTA USA: Wniosek online

 • Definicja: ESTA (Electronic System for Travel Authorization) to elektroniczne zezwolenie na podróż wymagane od obywateli niektórych krajów, w tym Polski, którzy chcą podróżować do Stanów Zjednoczonych na pobyt do 90 dni, bez wizy, w celach turystycznych lub biznesowych.
 • Kwalifikowalność: Możesz ubiegać się o ESTA, jeśli jesteś obywatelem kraju objętego Programem Ruchu Bezwizowego, posiadasz ważny paszport elektroniczny i planujesz podróż do Stanów Zjednoczonych drogą lotniczą lub morską.
 • Procedura (strona prywatna): Możesz ubiegać się o ESTA online za pośrednictwem oficjalnej strony rządu USA lub strony prywatnej. Wypełnij formularz w języku polskim, podając swoje dane osobowe, podróżne i paszportowe. Dokonaj opłaty kartą kredytową.
 • Koszt: Koszt wniosku o ESTA to bezzwrotna opłata rządowa w wysokości 21 USD za osobę, nawet w przypadku odmowy, plus opłata za usługę.
 • Czas realizacji: Otrzymanie odpowiedzi ESTA zajmuje zazwyczaj 72 godziny, ale czasami może to potrwać dłużej. Zalecamy złożenie wniosku na kilka tygodni przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych.

Jaki jest formularz ESTA na podróż do USA?

Kilka lat temu zorganizowanie podróży turystycznej do USA było wyzwaniem, ponieważ procedury administracyjne związane z uzyskaniem wizy były tak skomplikowane i żmudne. Obecnie rząd USA wprowadził uproszczoną procedurę podróży do USA w celach turystycznych dzięki programowi zniesienia wiz ESTA. ESTA to właściwie skrót od Electronic Travel Authorisation w języku polskim. Celem tej nowej procedury jest uproszczenie zarówno procesu aplikacyjnego dla turystów, jak i rozpatrywania tych wniosków przez amerykańskie władze imigracyjne.

W odróżnieniu od tradycyjnych wniosków wizowych, wniosek ESTA składa się bezpośrednio przez internet, wypełniając i zatwierdzając prosty formularz. Nie ma potrzeby udawania się do administracji lub przygotowywania pliku z różnymi dokumentami uzupełniającymi, ponieważ wszystko odbywa się elektronicznie, co wyjaśnimy bardziej szczegółowo poniżej. 

Ale uwaga! Autoryzacja podróży ESTA dotyczy tylko pobytów w USA w celach turystycznych, odwiedzenia przyjaciela lub rodziny. Inne powody podróży, takie jak praca lub studia w USA, wymagają zwykłego wniosku wizowego. Zobaczymy również w dalszej części artykułu, że aby skorzystać z tego zezwolenia ESTA, należy spełnić również inne warunki.

Wreszcie, w porównaniu z klasyczną wizą, autoryzacja ESTA pozwala zorganizować podróż do Stanów Zjednoczonych łatwiej, w nowoczesny sposób, a przede wszystkim bardzo szybko, ponieważ odpowiedź na Twój wniosek jest wysyłana do Ciebie pocztą elektroniczną w ciągu maksymalnie 72 godzin.

 

Jakie są wymagania dotyczące aplikacji ESTA online?

Jak właśnie zauważyliśmy, autoryzacja ESTA może pozwolić Ci na podróż do USA bez konieczności ubiegania się o wizę, jeśli chcesz odwiedzić ten kraj lub krewnego. Jednak wspomnieliśmy również powyżej, że aby skorzystać z tego programu zniesienia wiz, konieczne jest spełnienie pewnych warunków wstępnych. Prześledźmy te warunki wstępne. 

Po pierwsze, jak wyjaśniono powyżej, ESTA będzie działać tylko w przypadku niektórych rodzajów podróży do USA i nie wszystkie powody pobytu w tym kraju są akceptowane. Tak więc, możesz użyć tego elektronicznego upoważnienia do podróży turystycznej lub do odwiedzenia członka rodziny lub przyjaciela.  ESTA jest również akceptowana w przypadku podróży służbowych, pod warunkiem, że jesteś zależny tylko od firmy znajdującej się w Twoim kraju. Jeśli chcesz być zatrudniony przez amerykańską firmę, nawet na zwykły staż, nie będziesz mógł podróżować do Stanów Zjednoczonych z ESTA i będziesz musiał ubiegać się o konkretną wizę, aby uzyskać pozwolenie na pracę w tym kraju. To samo dotyczy sytuacji, gdy chcesz studiować w Stanach Zjednoczonych, ponieważ istnieje również specjalna wiza, która pozwala spełnić Twoje marzenie.

Oprócz powodu podróży, należy wiedzieć, że zezwolenia ESTA dotyczą tylko pobytów w Stanach Zjednoczonych, które nie przekraczają 90 dni. Po przekroczeniu tego okresu będzie potrzebna wiza. W każdym razie nie będą Państwo mogli podróżować do USA, jeśli planują Państwo pobyt dłuższy niż trzy miesiące, nawet jeśli zamierzają Państwo ubiegać się o wizę po upływie 90-dniowego okresu.

Należy również pamiętać, że jednym z głównych warunków, aby móc skorzystać z uproszczonego wniosku o zezwolenie na podróż ESTA, jest bycie mieszkańcem jednego z krajów członkowskich tego programu. Rzeczywiście, kiedy ta nowa procedura została ustanowiona, Stany Zjednoczone podpisały specjalną umowę z niektórymi krajami, w tym z Polską, dlatego pozostałe kraje świata są wyłączone z tej procedury. Z pełną listą krajów należących do systemu ESTA można oczywiście zapoznać się na tej stronie lub na oficjalnej stronie rządu amerykańskiego. Musisz zatem być stałym mieszkańcem jednego z tych krajów, takich jak Polska, i mieć paszport wydany przez ten kraj, aby skorzystać z tego zwolnienia z wiz.

Wreszcie, jeśli chcesz skorzystać z systemu ESTA w podróży do USA, musisz również posiadać ważny paszport biometryczny lub elektroniczny. To właśnie z tym numerem paszportu zostanie elektronicznie powiązane Państwa zezwolenie na podróż, co oznacza, że muszą Państwo mieć go przy sobie podczas składania wniosku online.

Oczywiście są to warunki wstępne dotyczące wyłącznie dostępu do internetowego formularza wniosku ESTA. Oznacza to, że nawet jeśli spełniasz te warunki, nie ma pewności, że otrzymasz pozytywną odpowiedź na swój wniosek. Decyzja o przyjęciu lub odrzuceniu wniosku o zezwolenie na pobyt należy do organów odpowiedzialnych za rozpatrywanie tych wniosków, a zatem do amerykańskiej służby imigracyjnej, a przyjęcie lub odrzucenie wniosku o ESTA będzie w dużej mierze zależało od odpowiedzi udzielonych w formularzu online.

 

Jak przebiega procedura składania wniosku ESTA przez Internet?

Jak bez wątpienia zdajesz sobie sprawę, procedura ubiegania się o ESTA do Stanów Zjednoczonych odbywa się bezpośrednio online i bez konieczności udawania się do administracji, jak to często bywa w przypadku wniosków wizowych. Nie trzeba będzie również dostarczać żadnych dokumentów potwierdzających, ale wystarczy zabrać ze sobą paszport, aby uzyskać dostęp do kwestionariusza.

Z oficjalnej strony internetowej lub strony naszego partnera można uzyskać dostęp do formularza wniosku ESTA online napisanego całkowicie w języku polskim, co znacznie ułatwi zrozumienie zadawanych pytań.

Wypełnienie formularza jest stosunkowo szybkie i łatwe i zajmie najwyżej kilka minut. Pierwsza część dotyczy Twojej tożsamości i sytuacji osobistej. W szczególności zostaniesz poproszony o podanie swojego pełnego imienia i nazwiska, daty urodzenia, adresu oraz statusu zawodowego lub małżeńskiego. Zostaniesz również poproszony o podanie ważnego adresu e-mail (jest to adres, na który zostanie wysłana odpowiedź na Twój wniosek) oraz numeru paszportu elektronicznego lub biometrycznego (którego ważność musi obejmować zarówno wniosek, jak i podróż).

Druga część formularza składa się z serii pytań dotyczących Państwa poprzednich podróży, stanu zdrowia i sytuacji prawnej. Odpowiedzi na te pytania zostaną wykorzystane tutaj do oceny ogólnego profilu i sprawdzenia, czy są Państwo zgodni z prawem amerykańskim i spełniają kryteria wjazdu do USA.

Po całkowitym wypełnieniu formularza i zadbaniu o szczere i przejrzyste odpowiedzi na każde pytanie, będziesz miał możliwość sprawdzenia wszystkich swoich odpowiedzi przed ostatecznym zatwierdzeniem. W tym celu zostaniesz poproszony o uiszczenie opłaty aplikacyjnej, która obejmuje opłaty pobierane przez rząd USA, a także opłatę za usługę (jeśli korzystasz z usług prywatnego usługodawcy). Tej płatności również dokonuje się tylko online za pomocą karty kredytowej lub portfela elektronicznego, takiego jak Paypal lub podobnego.

Nie masz wtedy nic więcej do zrobienia po swojej stronie, ponieważ wszystko odbywa się automatycznie. W rzeczywistości jasna i ostateczna odpowiedź zostanie wysłana do Ciebie e-mailem bezpośrednio na adres podany w kwestionariuszu w ciągu maksymalnie 72 godzin, chociaż w większości przypadków odpowiedź ta jest uzyskiwana znacznie wcześniej. W e-mailu znajdzie się wówczas informacja, czy Państwa ESTA została przyjęta, czy też odrzucona. 

Należy również zauważyć, że jeśli podróżujesz z rodziną, możliwe jest złożenie wniosku o autoryzację ESTA dla całej rodziny jednocześnie. Pamiętaj, że nawet dzieci poniżej 18 roku życia, niezależnie od wieku, muszą mieć autoryzację, aby wjechać do Stanów Zjednoczonych.

 

Jak wypełnić formularz wniosku ESTA dla USA?

Część 1: Podaj swoje dane osobowe:

 • Imię i nazwisko
 • Data urodzenia
 • Płeć
 • Narodowość
 • Numer paszportu
 • Kraj wydający paszport
 • Adres pocztowy
 • Numer telefonu
 • Adres e-mail
 • Sytuacja rodzinna
 • Informacje o rodzicach
 • Poziom wykształcenia
 • Sytuacja zawodowa
 • Informacje o poprzednich pobytach w Stanach Zjednoczonych

 

Część 2: Wypełnij informacje o swojej podróży:

 • Daty Twojego pobytu w Stanach Zjednoczonych
 • Adres Twojego pierwszego noclegu w Stanach Zjednoczonych
 • Informacje o przewoźniku lotniczym lub morskim

 

Część 3: Odpowiedz na pytania dotyczące bezpieczeństwa:

 • Czy byłeś kiedykolwiek skazany za przestępstwo?
 • Czy byłeś deportowany lub odmówiono Ci wjazdu do Stanów Zjednoczonych?
 • Czy podróżowałeś do określonych krajów lub przebywałeś w nich od 2011 roku?
 • Czy cierpisz na chorobę zakaźną?

Sprawdź swoje odpowiedzi i prześlij formularz ESTA.

 

Czy muszę wypełnić formularz wniosku ESTA USA na oficjalnej stronie internetowej?

Nie, wypełnienie formularza wniosku ESTA na oficjalnej stronie rządu USA nie jest obowiązkowe.

Istnieją prywatne strony internetowe, które oferują formularz w języku polskim i usługi pomocy, które pomogą Ci przejść przez cały proces.

Dlaczego warto skorzystać z prywatnej strony?

 • Formularz w języku polskim: Prywatne strony internetowe oferują tłumaczenie formularza ESTA na język polski, co ułatwia zrozumienie pytań i wprowadzanie informacji.
 • Pomoc: Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub problemy, możesz skontaktować się z obsługą klienta witryny w celu uzyskania pomocy.
 • Bardziej przyjazny dla użytkownika interfejs: Prywatne strony mogą oferować bardziej nowoczesny i przyjazny dla użytkownika interfejs niż oficjalna strona.

Ważne jest jednak, aby wybrać zaufanego dostawcę.

 

Jak ubiegać się o ESTA lub korzystać z niej podczas podróży do USA?

Po zakończeniu procedury składania wniosku ESTA online i otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi na wniosek, podczas podróży do USA nie trzeba będzie przedstawiać żadnego innego dokumentu poza paszportem.

W rzeczywistości autoryzacja ESTA jest rodzajem zdematerializowanej wizy, która jest w rzeczywistości upoważnieniem do podróży elektronicznie dołączonym do paszportu. Tak więc, gdy personel odpowiedzialny za lot na lotnisku lub celnicy w USA zeskanują Państwa paszport, zobaczą na swoim ekranie Państwa upoważnienie do pobytu z datami ważności i uzyskania. To oczywiście upraszcza administracyjny aspekt podróży, ponieważ nie musisz się martwić o zabranie ze sobą kolejnego ważnego dokumentu.

Z Państwa strony, to upoważnienie ESTA będzie całkowicie niewidoczne. W przeciwieństwie do wiz, które wcześniej były umieszczane na jednej ze stron paszportu, ESTA nie pojawia się nigdzie w widoczny sposób i tylko urządzenia agentów upoważnionych do czytania tych paszportów mogą uzyskać do niego dostęp.

Jednak mimo, że nie ma konieczności okazywania tego dokumentu podczas podróży, to może być przydatne zachowanie jego zapisu w formie papierowego dokumentu. Pozwoli to Państwu zabezpieczyć się w razie problemów i w każdej chwili poznać okres ważności Państwa ESTA oraz datę jej wygaśnięcia. Dokument ten zawiera również numer akt, który może być przydatny, jeśli chce się zmienić pewne dozwolone informacje w systemie ESTA lub sprawdzić jego status online.